Hlavo-lamy v lavici

Změněno 22.4.2024

V měsíci březnu proběhla na naší škole šifrovací soutěž pod názvem Hlavo-lamy v lavici, která byla určena vybraným žákům 2. a 3. tříd.

Soutěž je pro všechny, kdo rádi přemýšlí, řeší číselné a obrázkové hlavolamy nebo mají v oblibě záludné matematické hádanky.

Samotný průběh soutěže probíhal ve dvojicích, neboť více hlav více ví.

Po sečtení a vyhodnocení výsledků školního kola dopadly nejlépe dvě dvojice žákyň z 3. třídy ve složení Zuzana Lahodová a Ludmila Trmačová, Elena Midrlová a Mia Strnadová, které se kvalifikovaly do oblastního kola. To proběhlo 15. dubna na ZŠ a MŠ T.G.M. Drásov. V silné konkurenci 10 základních škol, za které soutěžilo 20 týmů, se umístila dvojice Zuzka Lahodová a Lída Trmačová na 4.-6. místě, Elenka a Mia na 12. místě.

Organizace soutěže byla na vysoké úrovni, všichni její účastníci obdrželi věcné odměny a pro naše děvčata to byla jistě i cenná zkušenost do dalších let.

Moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

PaedDr. Eva Karlíčková, třídní učitelka

foto foto