Advent u nás ve škole

Změněno 17.12.2023

Advent  byl u nás ve znamení dvou velkých akcí.

Tou první bylo tradiční Dolnoloučské adventní zastavení, které je vždy první adventní neděli a tou druhou akcí byla výstava betlémů v Předklášteří.

Hlavním tématem letošního Dolnoloučského adventního zastavení bylo 800. výročí tradice Betlémů. Věříme, že vám vystoupení našich žáků udělalo radost a že k naladění vánoční atmosféry přispěly i oba vystavené betlémy -  krásný nový dřevěný betlém v přístřešku vedle podia i ten původní ze sena, který byl tentokrát ve vestibulu naší školy. Děkujeme také všem dárcům, kteří přispěli do adventní sbírky pro naši spoluobčanku.

Výstava betlémů byla inspirována jak 800. výročím prvního betléma, který sestavil František z Assisi, tak i 790 výročím založení kláštera Porta Coeli. Naši žáci ukázali, že umí nejen vytvářet krásné obrázky, betlémy nebo vánoční dekorace, ale žáci 4.A předvedli na slavnostním zakončení výstavy krátkou scénku o narození Ježíše. Děkujeme jim i paní učitelce Hladilové a Humpolcové.

Přejeme vám všem krásný adventní a vánoční čas.