Předvánoční dění v 5. třídě

V rámci zpestření výuky pracovních činností a navození vánoční atmosféry si žáci 5. třídy zkoušeli péct vánoční cukroví a jeli na vánoční výlet do Brna.

Změněno 19.12.2017   Pokračování

Autor Genki English pan Richard Graham v Dolních Loučkách!!!

MŠ a ZŠ Dolní Loučky je první v republice, která do svého vzdělávacího programu zavedla zcela revoluční způsob výuky angličtiny. Zavedením programu ZuZu English se vzdělávacími písněmi od renomovaných zahraničních autorů do mateřské školy a následného pokračování od 1. třídy v podobě naprosto unikátního programu Genki English se naše škola stala vzorem pro ostatní školy v celé ČR. Software Genki English budeme využívat až do 3. třídy a částečně i ve 4. třídě. Autor tohoto programu, pan Richard Graham, nás osobně poctil svojí návštěvou a z výsledků, které viděl, byl nadšený. Nikde na světě neviděl děti s lepšími výsledky než v Dolních Loučkách, a to je velká pochvala pro vyučující, ale i pro rodiče, kteří své děti poctivě vedou k pravidelné domácí přípravě! Díky těmto výsledkům Richard osobně slíbil, že pomůže jazykové škole ZuZu dotvořit metodiku v hravém duchu až do 5. třídy tak, aby splňovala požadavky Ministerstva školství i na psaní a čtení. Věříme, že s pomocí ZuZu týmu budou naše děti v 5. třídě v angličtině daleko zdatnější než velká většina dětí 9. tříd!

Mgr. Hana Svánovská

Změněno 17.12.2017   Pokračování

Sedmáci čtou prvňáčkům

Stalo se tradicí, že každý pátek první vyučovací hodinu přicházejí do první třídy za dětmi žáci ze sedmé třídy a čtou jim pohádky. Pohádkové knížky s žáky vybírá a čtení s nimi pečlivě připravuje paní učitelka Mgr. Miroslava Poslušná, za což jí patří dík.

Mgr. Libuše Richterová

Změněno 14.12.2017

MŠ v ZŠ

Dne 8.12. navštívily děti z MŠ z oddělení Soviček žáky 1. třídy. Prvňáčci ukázali, co se za tři měsíce ve škole naučili. Recitovali básničky, četli a psali slova a krátké věty, soutěžili, pracovali na interaktivní tabuli.

Naše milé setkání nám zpříjemnila paní asistentka Věra Mojžíšová, která všechny pohostila upečenými margotkovými řezy.

Mgr. Libuše Richterová

Změněno 11.12.2017

Adventní dílna

V pátek 1. 12. 2017 od 16:00 do 18:00 bude probíhat ve školní jídelně tradiční Adventní dílna.

Změněno 29.11.2017   Pokračování

Uspávání broučků

V pondělí 13. 11. jsme byli uložit broučky ke spánku.

Změněno 16.11.2017

Slavnost slabikáře

Dne 9. 11. 2017 proběhla v 1. třídě Slavnost slabikáře. Taková událost se nemohla obejít bez účasti rodičů, babiček nebo sourozenců.

Změněno 14.11.2017   Pokračování

Pro rodiče žáků 1. stupně

Rádi bychom informovali, že kapacita školní družiny je naplněna a v současné době nemůžeme přijímat nové děti do ŠD.

Změněno 5.11.2017

Přírodovědný klokan

11. 10. proběhlo na naší škole další kolo soutěže Přírodovědný klokan pro žáky 8. a 9. třídy. Letos byl nejúspěšnější Ondra Králík z 8. třídy. Blahopřejeme.

Změněno 11.10.2017

Projekt ZŠ i MŠ

Od 1. 9. 2017 pracujeme ve škole na naplnění cílů projektu Personální podpora ZŠ a MŠ Dolní Loučky, který je spolufinancovám EU.

Změněno 26.9.2017

Strana 1, 2, 3, 4