Recitace - kr. kolo

V pátek 20. dubna 2018 se Anna Koudelková, žákyně 8. třídy, zúčastnila krajského kola soutěže v uměleckém přednesu, které se konalo v Brně. Anička zvítězila v okresním kole této soutěže, tudíž přímo postoupila do vyššího, krajského kola.
Děkujeme za vzornou a důstojnou reprezentaci naší školy.
                                                                                                          Mgr. Miroslava Poslušná

Změněno 24.4.2018

Zájezd na Slovensko

V pátek 20. 4. byli žáci 6. - 9. třídy na jednodenním zájezdu na Slovensko. Viděli zříceninu hradu Čachtice, Park miniatur v Podolie, Piešťany a mohylu M. R. Štefánika v Brezové pod Bradlom.

Změněno 20.4.2018

Miniházená 2018

Děti 1. - 4. třídy naší školy se již potřetí zúčastnily Kuřimské ligy v házené. Ve čtyřech kolech se sportovci utkali v zápase s družstvy z Kuřimi, Lipůvky, Čebína a Drásova. Bojovali jsme statečně a dokládají to i naše umístění.

1. kategorie skupiny B (1.a 2.třída) …  2. místo
  2. kategorie skupiny B ( 3.třída)     . . . 3. místo
  3. kategorie skupiny B (4. třída)     . . . 1. místo

Všem našim sportovcům blahopřejeme a děkujeme za pěknou reprezentaci školy.

Mgr. Romana Muzikantová a Mgr. Květoslava Maloňová

Změněno 18.4.2018

Bystřický kostitřas

Letošní taneční soutěžení začalo velkým úspěchem.

Taneční skupina Stream Dance vyhrála ve dvou kategoriích jednu zlatou a jednu bronzovou medaili. V jedné kategorii jsme se na medailové pozici neumístili, ale soutěžení pokračuje.

Stejně úspěšné byly i maminky, babičky a učitelky, které získaly zlatou medaili v kategorii dospělých.

Za přípravu děkujeme Katce Hoškové.

Změněno 17.4.2018

Úspěch v literární soutěži

Jak už jsme před nedávnem na našich stránkách psali, v literární soutěži pro žáky základních škol z celé republiky, kterou vyhlásil Zámek ve Slavkově u Brna „Tajemství slavkovského podzemí“, uspěli naši dva žáci 7. třídy. Psali povídku s detektivní zápletkou. Ondřej Kubíček se umístil s povídkou Poklad na 1. místě, David Čtvrtníček obsadil ve stejné kategorii 3. místo. Ten napsal povídku Záhada podzemí Slavkovského zámku .

Změněno 25.3.2018   Pokračování

Autor Genki English pan Richard Graham v Dolních Loučkách!!!

MŠ a ZŠ Dolní Loučky je první v republice, která do svého vzdělávacího programu zavedla zcela revoluční způsob výuky angličtiny. Zavedením programu ZuZu English se vzdělávacími písněmi od renomovaných zahraničních autorů do mateřské školy a následného pokračování od 1. třídy v podobě naprosto unikátního programu Genki English se naše škola stala vzorem pro ostatní školy v celé ČR. Software Genki English budeme využívat až do 3. třídy a částečně i ve 4. třídě. Autor tohoto programu, pan Richard Graham, nás osobně poctil svojí návštěvou a z výsledků, které viděl, byl nadšený. Nikde na světě neviděl děti s lepšími výsledky než v Dolních Loučkách, a to je velká pochvala pro vyučující, ale i pro rodiče, kteří své děti poctivě vedou k pravidelné domácí přípravě! Díky těmto výsledkům Richard osobně slíbil, že pomůže jazykové škole ZuZu dotvořit metodiku v hravém duchu až do 5. třídy tak, aby splňovala požadavky Ministerstva školství i na psaní a čtení. Věříme, že s pomocí ZuZu týmu budou naše děti v 5. třídě v angličtině daleko zdatnější než velká většina dětí 9. tříd!

Mgr. Hana Svánovská

Změněno 17.12.2017   Pokračování

Pro rodiče žáků 1. stupně

Rádi bychom informovali, že kapacita školní družiny je naplněna a v současné době nemůžeme přijímat nové děti do ŠD.

Změněno 5.11.2017

Projekt ZŠ i MŠ

Od 1. 9. 2017 pracujeme ve škole na naplnění cílů projektu Personální podpora ZŠ a MŠ Dolní Loučky, který je spolufinancovám EU.

Změněno 26.9.2017

Pronájem tělocvičny

Zájemci o pronájem školy si mohou zamluvit termín v kanceláři školy.

Rozvrh pronájmů

Změněno 22.9.2017

Organizace školního roku

Důležitá data pro celý školní rok najdete zde