Noc s Andersenem

Letos se v naší škole uskutečnil už 4. ročník Noci S Andersenem. K letošnímu výročí nakladatelství Albatros jsme si připravili téma Řecké báje a pověsti. Nocování se zúčastnilo 47 spáčů, jak aktivních soutěžících, tak pomocníků z řad žáků 7. – 9. třídy. Děti prošly dlouhou cestou, aby pomohly Ariadně najít Thesea, vyrobily si masku Medúzy a vavřínový věnec, zahrály si na schovávanou a podívaly se na film Percy Jackson a zloděj blesku.  Noc s Andersenem

Změněno 27.5.2019

Sběr papíru

V týdnu od 23. do 26. 4. proběhl pravidelný jarní sběr papíru. Podařilo se sesbírat téměř 15 tun starého papíru. Nejúspěšnější byli čtvrťáci, pak se umístili osmáci a na třetím místě skončili druháci. Ale děkujeme všem, kteří přispěli. Výtěžek opět použijeme pro naše žáky.

Změněno 12.5.2019   Pokračování

Lóčské špacír

Tělocvičná jednota Sokol Dolní Loučky ve spolupráci ZŠ a MŠ Dolní Loučky pořádá v sobotu 18. května 2019 9. ročník turistického pochodu Lóčské špacír aneb Ať jsi děvče nebo klouček, projdi s námi kolem Louček…

Vytvořeno 12.5.2019   Pokračování

Budapešť

2. a 3. 5. bylo 50 žáků 2. stupně společně se čtyřmi vyučujícími na poznávacím zájezdu v Budapešti. Seznámili se s nejvýznamějšími památkami města jako je například Budínský hradní vrch, bazilika sv. Štěpána nebo Parlament

Fotky

Změněno 5.5.2019

Dejte nám svůj hlas

Šesťáci a sedmáci se zapojili do soutěže, kterou vyhlásilo Centrum EDEN v Bystřici nad Pernštejnem. jejich úkolem bylo z recyklovatelných materiálů vytvořit nějaký výrobek. Ten bude po celou sezonu umístěn v místním Ekopavilonu a návštěvníci budou hlasovat o nejzajímavější výrobek. Udělejte si výlet do EDENu a dejte nám svůj hlas! Děkujeme

Změněno 17.4.2019

Velikonoce ve škole

V období před Velikonocemmi jsme si naši školu vyzdobili krásnými výrobky na téma jaro a Velikonoce.

Změněno 17.4.2019   Pokračování

Zájezd do divadla

Kulturní spolek Dolní Loučky pořádá zájezd do Městského divadla Brno na rodinný muzikál BIG čtvrtek 30. května 2019.

Změněno 12.4.2019   Pokračování

Exkurze 8. třídy do Kralic

Ve středu 10. dubna 2019 jsme se s žáky 8. třídy vydali na exkurzi do Kralic nad Oslavou, abychom navštívili Památník Bible kralické. Milá a ochotná paní průvodkyně nás seznámila nejen s historií Kralic a Jednoty bratrské, ale vysvětlila nám vše, co se týkalo vydávání Kralické bible. Zajímavá byla také expozice věnovaná J. A. Komenskému.

Změněno 10.4.2019   Pokračování

Hasiči ve 2. a 6. třídě

Ve dnech 25. 3. a 4. 4. nás navštívili hasiči ze Židlochovic. Připomněli žákům důležitá telefonní čísla. Ukázali jim, jak vypadá hasičská uniforma a výstroj.

Změněno 7.4.2019   Pokračování

Předškoláci v 1. třídě

V pondělí 1.dubna navštívili předškoláci, třída „Soviček“, první třídu, aby se podívali, co je příští rok čeká. Prohlédli si třídu a prvňáci jim předvedli, co už umí v matematice a českém jazyce. Sovičky si vyzkoušely poznávání písmen a číslic, děti si společně zazpívaly a nakonec si všichni popovídali s kamarády.

Změněno 4.4.2019

Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7