O školce

Poslední aktualizace stránky 4.10.2017

Něco o školce:

Mateřská škola Dolní Loučky byla postavena v letech 2011 - 2012 z prostředků obce Dolní Loučky za přispění dotace z rozpočtu JMK. MŠ se nachází v areálu ZŠ. Budova slouží svému účelu od 3. 9. 2012, kdy byla oficiálně otevřena. Mateřská škola je patrová, dvoutřídní s celodenním provozem a kapacitou 56 dětí. Z důvodu velkého zájmu rodičů o umístění dětí do MŠ byla v budově ZŠ otevřena ještě jedna třída. Sem byli umístěni předškoláci.

Zaměstnanci:

• Dagmar Hošková - vedoucí učitelka (MŠ)
  • Blanka Borkovcová - učitelka (MŠ v ZŠ)
  • Mgr. Tereza Prudková - učitelka (MŠ)
  • Bc. Iveta Hájková - učitelka (MŠ v ZŠ)
  • Ivana Čepičková - učitelka (MŠ)
  • Mgr. Eva Vojtová - učitelka (MŠ)
  • Martina Mašková - školnice (MŠ)
  • Lenka Duchoňová - uklízečka
  • Renata Širůčková - uklízečka
  • Šárka Loubalová - asistentka pedagoga (MŠ v ZŠ)

Výuka ve školce:

Budova MŠ: 56 dětí ve věku 3 - 5 let (dvě oddělení)

• třída „ŽABIČKY" - Dagmar Hošková, Mgr. Tereza Prudková
  • třída „BERUŠKY" - Ivana Čepičková, Mgr. Eva Vojtová

Budova ZŠ: 28 dětí ve věku 6 - 7 let (jedno oddělení)

• třída „SOVIČKY" - Blanka Borkovcová, Bc. Iveta Hájková

Kroužky:

• EDUKAČNÍ SKUPINKY
  • TANEČNÍ KROUŽEK - p. Hošková

V MŠ s dětmi pracujeme podle ŠVP "Barevný strom". Navštěvujeme různá divadelní představení v Tišnově, v Brně, některá divadla dojíždí i do mateřské školy. Jezdíme na polodenní výlety, na plavání s předškoláky a dle možností i do vzdělávacího centra „Jezírko" v Soběšicích. Děti se seznamují s angličtinou metodou Genki English.

Vybavenost školky:

Naše MŠ je vybavena novým a moderním zařízením, samostatná ložnice slouží k odpočinku dětí po obědě.
K zábavám a hrám venku je využívána velká zahrada u budovy MŠ s houpačkami, tabulemi na kreslení, dřevěným domkem, nízkými kladinami, pískovištěm a hrací plochou s herními prvky, které rozvíjí hrubou motoriku dětí. Rovněž využíváme s dětmi areál multifunkčního hřiště u ZŠ.

Stravování:

Dovoz jídla je zajištěn z kuchyně při Základní škole. O přepravu jídla se stará Lenka Toužínová