Co děláme ve školce

Poslední aktualizace stránky 7.1.2019

2018 - 2019

Vánoční besídka  Žabiček a Berušek

V MŠ se konala vánoční besídka. Berušky a Žabičky společně zarecitovaly básničky, zazpívaly  a zatančily. Byly odměněny velkým potleskem. Poté s rodiči společně rozbalovali dárky a následně si hráli s novými hračkami.

Mikulášská nadílka Žabiček a Berušek

Jako každý rok k nám do třídy Žabiček a Berušek přišel Mikuláš s anděli a čerty. Mikuláš četl z knihy hříchů a andělé odměňovali děti nadílkou za pěkně přednesené básničky.

Vánoční besídka u Soviček.

Sovičky si letos pro maminky a tatínky připravily Vánoční pohádku s názvem „Kdo bude hlídat Ježíška“. Dětem se vystoupení povedlo a všem hostům se pohádka moc líbila. Poděkování patří rodičům, kteří pro své děti vytvořili nádherné kostýmy a upekli výtečné cukroví.

Mikuláš u Soviček.

I letos Sovičky navštívil Mikuláš, čerti a andělé. Z Knihy hříchů přečetli dětem jejich prohřešky. Děti slíbily poslušnost, zarecitovaly básničku a dostaly sladkou odměnu.

Jak Sovičky slavily Martinské hody.

Také ve školce děti slavily Martinské hody. Letos napekly vanilkové rohlíčky, na oběd měly svatomartinskou husu s knedlíkem a se zelím, postavily a ozdobily si  májku a kolem ní tancovaly českou a moravskou besedu.

Žabičky pečou jablečný závin

Čarodějnice

Plavecký výcvik

Vystoupení v Senticích

Ve čtvrtek 12. 4. 2018 byly holčičky ze třídy Soviček na 3. setkání mateřských škol s vystoupením Duhový tanec princezen. Letošní téma bylo Barvy kam se podíváš, nad hlavou duhu máš a tak jsme k tanečku využili barevné duhové stuhy. Záznam setkání je i součástí reportáže Tišnovské televize.

Karneval

U Soviček

Žabičky a berušky bobují

Planetárium

Dne 12.1. jsme se se všemi třídami MŠ vypravili do brněnského planetária. Děti shlédly program s názvem Vzhůru nohama.Poznaly různá souhvězdí souhvězdí i planety sluneční soustavy. V závěru programu ještě viděly pohádku O holčičce, která chodila vzhůru nohama. Tématem pohádky bylo povídání o přemiře pouličního nočního osvětlení.

Vánoční besídka

15. 12. 2017 proběhla v MŠ Vánoční besídka pro rodiče. Vystoupení probíhalo hromadně (všechny tři třídy) ve třídě Žabiček. Děti se předvedly s vánočními básničkami, říkankami, tanečkem i hrou na hudební nástroje. Poté si všichni společně s rodiči rozbalovali dárky a probíhaly hry s novými stavebnicemi a hračkami.

Sovičky v 1. třídě

Co dělají Sovičky v zimě?

Angličtina u Soviček

Mikuláš ve školce

Žabičky a první sníh

Žabičky a Berušky - Moje zdraví

S dětmi jsem se zabývali tématem "Moje zdraví." Povídali jsme si o nemocích, lécích, bacilech, důležitých vitamínech apod. Součástí toho bylo i hra na doktory dramatické ztvárnění situace u doktora.

Dne 28.11. 2017 jsme se s dětmi vypravili na do divadla Radost v Brně. Byla pro nás připravena pohádka O Budulínkovi v modernějším zpracování. Děti byly nadšené.

Vystoupení Pavla Nováka v Tišnově

Dne 23.11. 2017 jsme se s dětmi zúčastnily hudebního představení Pavla Nováka v tišnovském kině. Tématem představení byl Mikuláš, čerti a různé vánoční zvyky.

Sovičky v ZOO Brno

Dne 27. 9. 2017 jsme se třídou Soviček navštívili ZOO Brno. Děti se účastnily výukového programu "Stopujeme zvířátka" a moc se jim to líbilo.

Žabičky v lese

2016 - 2017